Eksperci: Wypływy złota powodują wzrost wartości Bitcoin

Perspektywy Gold wydają się przygasać jak blask Bitcoina.

Według wielu ekspertów jedną z możliwych przyczyn niezwykłego wzrostu cen Bitcoina są masowe odpływy inwestorów z innego popularnego zabezpieczenia przed inflacją: złota

Spot złoto osłabło w ciągu ostatniego tygodnia, spadając o 4,62% ​​do 1857 USD. Aktywa wcześniej rosły w zgodzie z Bitcoinem, który wzrósł o ponad 40% z 28000 USD minimów w zeszłym tygodniu .

W piątkowym tweecie Charlie Morris, założyciel i dyrektor ds. Informatyki w ByteTree Asset Management, powiedział, że spadek ceny złota można przypisać inwestorom przechodzącym na Bitcoin:

Podobnie na początku tygodnia Jim Cramer, gospodarz CNBC Mad Money, powiedział, że wypływy ze złotych funduszy ETF „idą w całości na kryptowaluty”. Śledzenie wpływów i wypływów z zaufania inwestycyjnego Bitcoin w skali Grayscale i złotych funduszy ETF potwierdza to stwierdzenie, ponieważ Skala szarości przyćmiła złoto:

Te ruchy mogą być oznaką rosnącego statusu Bitcoina jako legalnej klasy aktywów

Złoto i Bitcoin od dawna są ze sobą powiązane, ponieważ oba są postrzegane jako sposób na ochronę bogactwa przed inflacją i niepewnością makroekonomiczną, ale jeśli ruchy cen w ciągu ostatniego tygodnia są jakąkolwiek wskazówką, Bitcoin może wygrać wyścig narracyjny.

W wywiadzie dla Bloomberg, dyrektor generalny Coinshares Frank Spiteri powiedział, że narracja dotycząca Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją zyskuje na popularności „w obliczu wysoce niekonwencjonalnego środowiska polityki pieniężnej”.

„Wygląda na to, że jesteśmy w trakcie równoczesnego przebudzenia się wśród instytucji do Bitcoina jako nieskorelowanego magazynu wartości aktywów” – powiedział.

Obserwacje ekspertów pochodzą z wyjątkowego przewrotu na początku tego tygodnia: od piątku jeden bitcoin jest wart więcej niż 20-uncjowa sztabka złota .